Kurš 9V akumulators labāks?

9V baterijas jeb “kronas” bieži tiek lietotas dažādos mūzikas piederumos, tai skaitā mikrofonos, elektriskās ģitāras pedāļos, “vaukšķos”, metronomos un radio raidītājos. Arī metāla detektoru un RC mašīnu lietotājiem kronas ir ikdienas nepieciešamība, tāpēc bieži tiek meklēts ekonomiskāks risinājums nekā regulāra vienreiz lietojamo bateriju patērēšana lielā daudzumā. Loģiska izvēle ir 9V NiMH akumulators, taču NTG sortimentā tādi ir vairāki. Kurš labāks?


Lai gūtu atbildi uz jautājumu “kurš labāks?”, nolēmām sarīkot testu, izmēģinot akumulatorus tajā vidē, kur tos visbiežāk izmanto. Testā aicinājām piedalīties vairākus NTG klientus, kuri regulāri lieto 9V akumulatorus un labprāt piekrita dalīties savā pieredzē.


Testam izvēlējāmies sešus 9V NiMH akumulatorus, kas visi ir pieejami NTG veikalā (alfabētiskā secībā):

  • everActive Professional Line 9V 250mAh akumulators;
  • everActive Professional Line 9V 320mAh akumulators;
  • everActive Silver Line 9V 250mAh akumulators;
  • Duracell 9V 170mAh akumulators;
  • Tensai 9V (8.4V) 270mAh akumulators;
  • Tensai 9V (9.6V) 270mAh akumulators.


Lūdzu ņem vērā, ka šis tests nepretendē uz zinātnisku pieeju un nopietnu darbošanos baltā halātā laboratorijas apstākļos. Testā iekļautie akumulatori nokļuva pie aktīviem lietotājiem reālās dzīves situācijās, kur sāns pie sāna centās izpildīt tiem uzticētos uzdevumus. Lietotāju gūtās atziņas apkopojām un konspektējām, radot diezgan skaidru priekšstatu par testa dalībnieku spējām un trūkumiem. Zemāk īss ieskats atklātajos akumulatoru plusos, mīnusos un vienkārši lietotāju viedokļos.


everActive Silver Line 9V 250mAh

Labs akumulators par adekvātu cenu, taču, mūsuprāt, šī paša ražotāja 320mAh versija ir labāks ieguldījums, jo darbojas ilgāk. Saprātīga izvēle maza patēriņa ierīcēs vai neregulārai lietošanai.


everActive Professional Line 9V 250mAh

Šī ir everActive 9V akumulatoru pirmā versija, kas lietošanā visos rādītājos bija līdzīga Silver Line 9V 250mAh līnijai. Secinājums: starp šiem akumulatoriem nav nekādas starpības ne specifikācijā, ne lietošanā. Abi akumulatori ir laba izvēle un der lietošanai gan atpūtā, gan darbā.


Duracell 9V 170mAh

No visiem testa dalībniekiem šim ir zemākā kapacitāte, tikai 170mAh. Līdz ar ko darbības laiks no vienas uzlādes liek vēlēties vairāk. Stipri vairāk.


Tensai 9V (8.4V) 270mAh

Nedraudzējās ar iebūvētajiem testeriem vairākos mikrofonu modeļos. Akumulators pilns, taču testeris rāda, ka jāmaina. Rezultātā ierīces darbības laiks bija jānosaka pēc izjūtas un pieredzes, kas profesionālam pielietojumam nekādi neder. Ja iebūvētos testerus nelieto, Tensai 8.4V 270mAh akumulators ir kvalitatīvs pirkums un laba izvēle.


Tensai 9.6V 270mAh

Šim akumulatoram ir augstākā voltāža no visiem testa dalībniekiem. Ir ierīces, kam parastie NiMH kronu 8.4V ir par maz, lai korekti darbotos. Tādā gadījumā šī ir vienīgā iespējamā izvēle, lai nebūtu jālieto vienreizējās baterijas.

Neliels trūkums, ka Tensai 9.6V 270mAh akumulatoram ir no visiem testa dalībniekiem augstākā cena, taču jebkurš akumulators aktīvam lietotājam ir izdevīgāks nekā parastās baterijas.


everActive Professional Line 9V 320mAh akumulators

Vislielākā kapacitāte no visiem testa dalībniekiem – 320mAh. Likumsakarīgi, ka arī darbības laiks no vienas uzlādes bija visilgākais, kas sajūsmināja prasīgos profesionālos lietotājus.

everActive Professional Line 9V 320mAh ir izdevīgākais pirkums, vērtējot cenas/kapacitātes/kvalitātes attiecību. Visi lietotāji šo akumulatoru slavēja un neatklāja nekādus trūkumus. Līdz ar ko everActive Professional Line 320mAh akumulators ieguva visvairāk balsu un ntg.lv veikalā saņems virtuālu piespraudi “eksperta izvēle”, kolīdz tādu uzzīmēsim.


Īss kopsavilkums


Visi apskatītie akumulatori ir gluži labi ikdienas lietošanā, neviens no testa dalībniekiem nav slikta izvēle. Tomēr daži izrādījās labāki par citiem. Par uzvarētāju gandrīz vienbalsīgi tika atzīts everActive Professional Line 9V 320mAh akumulators, kam piemīt vislabākais cenas un kvalitātes apvienojums. Salīdzinot ar pārējiem testa dalībniekiem, šis 9V akumulators darbojās korekti visdažādākajās ierīcēs, neradīja fona trokšņus skatuves apskaņošanas tehnikā, strādāja visilgāk no vienas uzlādes, draudzējās ar mikrofonu bateriju testeriem, un brīdī, kad jāatver maciņš, neizraisīja sirdstrieku. Tīra un skaista uzvara testā.


Uzrakstīt atsauksmi

Piezīme: HTML netiek atpazīts, lūdzu lieto neformatētu tekstu!
    Slikti           Labi